La Tulcea s-au inregistrat doar 48 de cazuri noi de SARS – CoV – 2

Până astăzi, 3 decembrie, pe teritoriul României, au fost confirmate 492.211 de cazuri de persoane infectate cu noul coronavirus (COVID – 19).
381.001 pacienți au fost declarați vindecați.

În urma testelor efectuate la nivel național, față de ultima raportare, au fost înregistrate 7.661 cazuri noi de persoane infectate cu SARS – CoV – 2 (COVID – 19), acestea fiind cazuri care nu au mai avut anterior un test pozitiv.Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

Distribuția pe județe a cazurilor per total și a celor noi o regăsiți în tabelul de mai jos.

 

Nr. crt.JudețNumăr de cazuri confirmate(total)Număr de cazuri nou confirmateIncidența  înregistrată la 14 zile
1.Alba102241284,38
2.Arad116221624,74
3.Argeș144621674,74
4.Bacău134331262,58
5.Bihor144571733,41
6.Bistrița-Năsăud5945582,37
7.Botoșani63991082,46
8.Brașov196022305,38
9.Brăila5879693,02
10.Buzău6714562,17
11.Caraș-Severin4945382,47
12.Călărași4584743,2
13.Cluj225743995,82
14.Constanța183003187,15
15.Covasna4257332,16
16.Dâmbovița117991513,15
17.Dolj125601332,88
18.Galați10996763,22
19.Giurgiu4261932,85
20.Gorj4440361,32
21.Harghita4731341,17
22.Hunedoara91001183,41
23.Ialomița4910963,67
24.Iași208393162,91
25.Ilfov161382427,12
26.Maramureș8787702,37
27.Mehedinți4098632,37
28.Mureș12311863,2
29.Neamț9500531,68
30.Olt75741111,19
31.Prahova196441423,55
32.Satu Mare5785993,51
33.Sălaj5582212,36
34.Sibiu14356695,78
35.Suceava133671261,81
36.Teleorman57381052,36
37.Timiș196372874,00
38.Tulcea3856482,6
39.Vaslui79641082,09
40.Vâlcea8197902,6
41.Vrancea57211151,6
42.Mun. București698217675,42
43.Cazuri noi nealocate pe județe71021867 
 TOTAL492.2117.661 

 

Leave a Reply

Close Menu