Stiri din tulcea

Un bărbat a cerut sprijinul jandarmilor, reclamând furtul celor doi câini ai săi

martie 8, 2021

Jandarmii din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Tulcea au fost sesizaţi sâmbătă prin intermediul unui apel 112, de către un bărbat, care a reclamat faptul că i-au fost furaţi câinii din curtea imobilului situat pe strada Urzicii, din municipiul Tulcea.

Jandarmii s-au deplasat la adresa indicată, unde au fost întâmpinaţi de un bărbat, care a declarat faptul că în jurul orei 06:00, a observat că cei doi câini ai săi, din rasa Husky, lipsesc din curte. În momentul în care acesta a ieşit pe stradă, în căutarea lor, a fost abordat de două persoane, care i-au relatat faptul că au observat un bărbat ieşind din curte cu unul dintre câini.

În urma verificărilor efectuate, jandarmii au identificat bărbatul indicat. Având în vedere cele constatate, jandarmii au întocmit pe numele bărbatului actele de sesizare a organelor de urmărire penală, sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.