Stiri din tulcea

Accident groaznic pe DN22! Un tânăr din Măcin a murit pe loc, după ce a intrat cu mașina într-un copac!

decembrie 3, 2021

Aseară, în jurul orei 21:00, Secția de Pompieri Măcin a fost solicitată să intervină pentru descarcerarea victimei unui accident rutier produs pe DN22 (E87), între localitățile Măcin și Jijila.

9 subofițeri au răspuns solicitării cu o autospecială de descarcerare și o autospecială de stingere cu apă și spumă.

În eveniment a fost implicat un autoturism, care a intrat în coliziune cu un copac de pe marginea carosabilului, în care se afla doar conducătorul auto.

La volan era un tânăr fără experiență în condus, care a pierdut controlul mașinii din cauza vitezei mult prea mari. În urma impactului, mașina s-a transformat într-un morman de fiare.

Din nefericire, tânărul, în vârstă de 21 de ani, prezenta semne incompatibile cu viața, iar echipajul Serviciului Județean de Ambulanță a pronunțat decesul.

Cauzele și circumstanțele producerii acestui accident sunt cercetate de reprezentanții instituțiilor abilitate în acest sens.

Tânărul era din Măcin și avea permis de conducere de puțin timp.